Thursday, Feb. 22, 2024

BYĆ ALBO NIE BYĆ W GOOGLE – OTO JEST PYTANIE… Dumpingowe ceny w pozycjonowaniu.

Napisane przez:

|

9 sierpnia 2013

|

Opublikowane w:

BYĆ ALBO NIE BYĆ W GOOGLE – OTO JEST PYTANIE… Dumpingowe ceny w pozycjonowaniu.

Jedno z pierwszych pytań, jakie zadaje Klient zainteresowany pozycjonowaniem nie dziwi: ile to kosztuje? To zrozumiałe. Jest kryzys, każdy liczy się z każdą złotówką wydawaną z własnej kieszeni.

Co jednak wtedy, gdy Klient wyda parę złotych mniej a będzie mieć parę problemów więcej… W myśl powiedzenia „co tanie, to drogie”? Wszak tu chodzi o jego „być albo nie być”. Dlatego decyzja związana z wyborem firmy pozycjonerskiej powinna być głęboko przemyślana i absolutnie nie dyktowana ceną, a jakością usługi.

Nie da się ukryć, że społeczeństwem XXI wieku zawładnęły nowoczesne technologie. Internet stał się podstawową formą zdobywania informacji o bliższym i dalszym świecie. Powiedzenie: „jeśli cię nie ma w internecie, to nie istniejesz” dla wielu firm stało się sygnałem do zareklamowania działalności w skali globalnej.

W tym aspekcie niezwykle istotne staje się profesjonalne pozycjonowanie strony www, co pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Warto więc powierzyć ten temat w ręce profesjonalisty. O wyborze firmy zajmującej się pozycjonowaniem powinno decydować kilka istotnych czynników jak jej staż na rynku czy liczba stałych Klientów, nie zaś cena usługi. Niestety, większość Polaków wciąż powtarza ten sam błąd rozpatrując oferty pod kątem ceny w myśl typowo polskiej zasady – „jakoś to będzie”. Niestety tak to nie działa również w tym przypadku…

Jak pokazuje doświadczenie, częstą polską praktyką jest zaniżanie cen przez konkurencję wręcz do poziomu dumpingowego. Cel jest jeden: zdobycie klienta. Jest to prawdziwa plaga, z którą muszą walczyć doświadczone firmy pozycjonerskie coraz częściej marginalizowane lub eliminowane z rynku przez „naciągaczy”. Każdemu się wydaje, że pozycjonowanie w wyszukiwarkach jest zajęciem lekkim, łatwym i przyjemnym. Tymczasem jest to szereg skomplikowanych działań opartych na wiedzy, doświadczeniu i rzetelności, a także sporych inwestycjach kapitałowych. Nowicjusze bazują właśnie na sztucznie zaniżanych cenach oferując Klientowi tak naprawdę kota w worku, bowiem, gdy na przykład Google zmienia algorytm a strony masowo spadają z wysokich pozycji, nieuczciwi pozycjonerzy rozkładają ręce nie umiejąc wywiązać się z umowy. Klient zostaje ze stroną, która sukcesywnie traci swe notowania – stwierdza Marzena Kułaj-Groń właścicielka krakowskiej firmy MK GROUP (www.mkgroup.pl).*

Zły wybór pozycjonera, który oferuje swoje usługi w dumpingowej cenie może mieć o wiele poważniejsze skutki, z którymi potem trudno walczyć. Taki wybór może prowadzić do nieskutecznego pozycjonowania, ponieważ okazuje się, że budżet jest za niski, aby osiągnąć określony w umowie cel. Wtedy zaczynają się poszukiwania takiego pozycjonera, który stanie się „cudotwórcą” i wyprowadzi firmę z impasu. Nie zawsze jest to możliwe, dlatego warto od samego początku związać się z firmą znaną na rynku i słynącą ze skuteczności.

Jak najlepiej przekonać się, czy dana firma jest dobrym pozycjonerem? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: pozycjonowanie i zobaczyć, kto znajduje się w czołówce. Liderzy, którzy umieli wypozycjonować siebie, w podobny sposób będą troszczyć się o Klienta. To istotna rekomendacja firmy.

Warto pamiętać, że na cenę ostateczną składa się m.in. konkurencyjność danej frazy, czas istnienia domeny, na której znajduje się strona www czy konkurencyjność stron, które chcemy przebić. Początkujący czy też nierzetelny pozycjoner rzadko kiedy bywa profesjonalistą. W tym fachu liczy się przede wszystkim doświadczenie, solidność oraz spory kapitał zainwestowany w zaplecze pozycjonerskie (domeny, serwery, programy pozycjonujące) i pracownicze.

Cena zdecydowanie nie powinna być priorytetem.

Oczywiście – zawsze można liczyć na cud, ale fakty są nieubłagane: bez inwestycji nie można oczekiwać zadowalających efektów.

Agnieszka Hiller

agnieszka@mkgroup.pl, ul. Gen. Karcza 11, 30-394 Kraków, tel. 12 357 70 54, 533 331 801, www.mkgroup.pl.

logo

*MK Group – powstała w 2001 roku, pionier w dziedzinie usługi pozycjonowania w Polsce. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.mkgroup.pl

Zapisz się na portalu, a otrzymasz newsletter o najnowszych artykułach, a w nich ciekawe i praktyczne informacje, które pomogą w rozwoju Twojego biznesu.

Skoro spodobał Ci się ten artykuł, z pewnością zainteresują Cię publikacje:

Wakacje ze smartfonem

Robert Lamprycht – lider godny polecenia posiadający zdrowe podejście do biznesu

Related News

<strong>Codzienne dojazdy rowerem to już nie tylko moda dla wytrwałych, to realna alternatywa dla miejskich podróży samochodem</strong>
DoubleVerify likwiduje pierwszy wielkoskalowy schemat oszustw dotyczących emitowania reklam na platformach audio
Skąd wziąć muzykę do reklamy?

About Author

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *