Friday, Jul. 12, 2024

Witold Antosiewicz wyjawia tajniki networkingu – część II

Napisane przez:

|

6 sierpnia 2013

|

Opublikowane w:

Witold Antosiewicz wyjawia tajniki networkingu – część II

Pierwsza część artykułu opublikowana została na portalu www.rankingmlm.com 

marketing dla ciebie witold antosiewiczDla przypomnienia, Witold Antosiewicz – z wykształcenia pedagog i doradca zawodowy. Wieloletni praktyk w zakresie tworzenia relacji biznesowych i zarządzania nimi. Od kilku lat związany z polskim oddziałem największej organizacji networkingowej na świecie Business Network International, m.in. jako Dyrektor Regionalny. Dwukrotny zdobywca tytułu Najlepszego Networkera w Polsce, nadawanego przez BNI. Obecnie ambasador tej organizacji. Doświadczony networker, który w swojej codziennej pracy korzysta z narzędzi profesjonalnej sprzedaży przez referencje. Specjalista od minglingu, czyli sztuki pracy w tłumie – wielokrotnie prowadził sesje networkingowe na kongresach i konferencjach.

W jaki sposób Ty wykorzystujesz umiejętności rekomendacji na co dzień i jakie uzyskujesz korzyści posiadając wiedzę z zakresu networkingu?

Od momentu kiedy zainteresowałem się networkingiem, całą swoją pracę zawodową opieram tylko na tym. Już dawno uwolniłem się od konieczności wykonywania tzw. zimnych telefonów (cold calls). Robię biznesy z ludźmi, których znam, lubię i szanuję. Dzięki tym kontaktom, mam poczucie, że wciąż uczę się i rozwijam. Realizuję się pomagając innym, a oni rewanżują mi się rekomendacjami. Dla mnie to wymarzony system pracy.

 W jaki sposób wiedza zawarta w książce zazębia się z MLM?

marketing_dla_ciebie_witold_antosiewiczBiznes zawsze robimy z ludźmi. Nieważne, czy są to reprezentanci dużych korporacji czy też indywidualni klienci. Stąd networking ma tak uniwersalny charakter. Także w MLM tworzenie sieci sprzedaży opiera się zawsze na relacjach. Umiejętność ich budowania, wzmacniania i generowania za ich pośrednictwem poleceń to klucze do sukcesu – nasz poradnik ma pomóc czytelnikom nabyć te umiejętności.

Czy w networkingu pomagają narzędzia online, jak własna strona internetowa, blog, fanpage na Facebooku?

Jak najbardziej. Oczywiście, nic nie zastąpi spotkania face to face, jednak narzędzia online dają nam możliwość pozostawania w ciągłym kontakcie z wieloma osobami z naszej sieci, a to konieczne dla podtrzymania relacji.

Co myślisz o portalach branżowych takich jak Marketing Dla Ciebie? Czy jest to dobre źródło wiedzy, miejsce wirtualnych spotkań przedsiębiorców MLM?

Bardzo lubię czytać artykuły na tym portalu. Są treściwe i przekazują konkrety. Pozwalają też poznać liderów MLM i uczyć się na ich doświadczeniach – to bardzo cenna wiedza.

Czy zajmujesz się obecnie jeszcze czymś i gdzie zamierzasz być za 5 lat?

Tak, pracuję nad następną książką… Za pięć lat będę podpisywał w Empiku już swoją trzecią książkę i przyjmował podziękowania od czytelników, za to że odmieniłem ich życie zawodowe i finansowe ucząc ich networkingu oraz współpracując razem przy rozwijaniu naszych biznesów.

Dziękuję za miłą rozmowę

Michał Rusek

 

Zapisz się na portalu, a otrzymasz newsletter o najnowszych artykułach, a w nich ciekawe i praktyczne informacje, które pomogą w rozwoju Twojego biznesu.

Skoro spodobał Ci się ten artykuł, z pewnością zainteresują Cię publikacje:

Wakacje ze smartfonem

Jak efektywnie szukać informacji w internecie?

 

 

 

Related News

III Akademia Inwestora – Łączymy biznes z kapitałem
<strong>Codzienne dojazdy rowerem to już nie tylko moda dla wytrwałych, to realna alternatywa dla miejskich podróży samochodem</strong>
DoubleVerify likwiduje pierwszy wielkoskalowy schemat oszustw dotyczących emitowania reklam na platformach audio

About Author

(1) Komentarz

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *