Friday, Sep. 21, 2018

Witold Antosiewicz wyjawia tajniki networkingu – część II

Napisane przez:

|

6 sierpnia 2013

|

Opublikowane w:

Witold Antosiewicz wyjawia tajniki networkingu – część II

Pierwsza część artykułu opublikowana została na portalu www.rankingmlm.com 

marketing dla ciebie witold antosiewiczDla przypomnienia, Witold Antosiewicz – z wykształcenia pedagog i doradca zawodowy. Wieloletni praktyk w zakresie tworzenia relacji biznesowych i zarządzania nimi. Od kilku lat związany z polskim oddziałem największej organizacji networkingowej na świecie Business Network International, m.in. jako Dyrektor Regionalny. Dwukrotny zdobywca tytułu Najlepszego Networkera w Polsce, nadawanego przez BNI. Obecnie ambasador tej organizacji. Doświadczony networker, który w swojej codziennej pracy korzysta z narzędzi profesjonalnej sprzedaży przez referencje. Specjalista od minglingu, czyli sztuki pracy w tłumie – wielokrotnie prowadził sesje networkingowe na kongresach i konferencjach.

W jaki sposób Ty wykorzystujesz umiejętności rekomendacji na co dzień i jakie uzyskujesz korzyści posiadając wiedzę z zakresu networkingu?

Od momentu kiedy zainteresowałem się networkingiem, całą swoją pracę zawodową opieram tylko na tym. Już dawno uwolniłem się od konieczności wykonywania tzw. zimnych telefonów (cold calls). Robię biznesy z ludźmi, których znam, lubię i szanuję. Dzięki tym kontaktom, mam poczucie, że wciąż uczę się i rozwijam. Realizuję się pomagając innym, a oni rewanżują mi się rekomendacjami. Dla mnie to wymarzony system pracy.

 W jaki sposób wiedza zawarta w książce zazębia się z MLM?

marketing_dla_ciebie_witold_antosiewiczBiznes zawsze robimy z ludźmi. Nieważne, czy są to reprezentanci dużych korporacji czy też indywidualni klienci. Stąd networking ma tak uniwersalny charakter. Także w MLM tworzenie sieci sprzedaży opiera się zawsze na relacjach. Umiejętność ich budowania, wzmacniania i generowania za ich pośrednictwem poleceń to klucze do sukcesu – nasz poradnik ma pomóc czytelnikom nabyć te umiejętności.

Czy w networkingu pomagają narzędzia online, jak własna strona internetowa, blog, fanpage na Facebooku?

Jak najbardziej. Oczywiście, nic nie zastąpi spotkania face to face, jednak narzędzia online dają nam możliwość pozostawania w ciągłym kontakcie z wieloma osobami z naszej sieci, a to konieczne dla podtrzymania relacji.

Co myślisz o portalach branżowych takich jak Marketing Dla Ciebie? Czy jest to dobre źródło wiedzy, miejsce wirtualnych spotkań przedsiębiorców MLM?

Bardzo lubię czytać artykuły na tym portalu. Są treściwe i przekazują konkrety. Pozwalają też poznać liderów MLM i uczyć się na ich doświadczeniach – to bardzo cenna wiedza.

Czy zajmujesz się obecnie jeszcze czymś i gdzie zamierzasz być za 5 lat?

Tak, pracuję nad następną książką… Za pięć lat będę podpisywał w Empiku już swoją trzecią książkę i przyjmował podziękowania od czytelników, za to że odmieniłem ich życie zawodowe i finansowe ucząc ich networkingu oraz współpracując razem przy rozwijaniu naszych biznesów.

Dziękuję za miłą rozmowę

Michał Rusek

 

Zapisz się na portalu, a otrzymasz newsletter o najnowszych artykułach, a w nich ciekawe i praktyczne informacje, które pomogą w rozwoju Twojego biznesu.

Skoro spodobał Ci się ten artykuł, z pewnością zainteresują Cię publikacje:

Wakacje ze smartfonem

Jak efektywnie szukać informacji w internecie?

 

 

 

Related News

Jak deep learning pomaga stworzyć baner reklamowy?
Ruszył nabór do Plebiscytu Lady Business Awards 2018. Lady Business Club Business Woman Foundation nagrodzi ponadprzeciętne kobiety biznesu, które prowadzą firmę od co najmniej 5 lat.
DWA I WIĘCEJ W JEDNYM, CZYLI NAJCIEKAWSZE KONCEPTY GASTRONOMICZNE

About Author

(1) Komentarz

  1. Daniel Kubach
    7 sierpnia 2013 at 10:27

    Od Witolda uczę się networkingu. Każde spotkanie z nim daje mi kolejną wiedzę, niby oczywistą, ale... Dlatego warto poznać tego człowieka.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *