Friday, Jul. 12, 2024

NA ZMIANY NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO – KRZYSZTOF SADECKI – POZNAJ SIEBIE

Napisane przez:

|

30 września 2017

|

Opublikowane w:

NA ZMIANY NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO – KRZYSZTOF SADECKI – POZNAJ SIEBIE

 

Poczucie niespełnienia czy niekompletności dotyczy znacznej części polskiego społeczeństwa. Ograniczeni porządkiem społecznym i wychowaniem staramy się sprostać oczekiwaniom współczesnego świata. A mimo to wiele osób, nawet te, których sprawy toczą się pomyślnie, żyje z tym ciążącym poczuciem, codziennie porównując marzenia z rzeczywistością i… pragnąc zmiany. Niewielu jednak się na nią decyduje.

 Poznaj siebie to niezwykła książka o rozwoju osobistym, pozwalająca zrozumieć wagę samopoznania i świadomości opartej na „tu i teraz”, które de facto decydują o tym, czy znajdziemy w sobie siłę i motywację, by odpowiedzialnie i konsekwentnie kierować swoim życiem tak, by czuć radość i spełnienie.

Krzysztof Sadecki, finansista i analityk biznesowy, autorytet w dziedzinie treningów mentalnych, od lat prowadzący szkolenia z zakresu rozwoju osobistego i biznesowego, mówca motywacyjny, autor cyklu książek „Własny business – dlaczego tak?”, a także Ambasador Dobrej Woli w Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka, w filozoficzno-metafizycznych rozważaniach dzieli się swoim doświadczeniem i refleksjami zdobytymi przez lata praktyki.  Zaprasza czytelników do intelektualnej gry-podróży, która pozwoli im zadać właściwe pytania i znaleźć odpowiedzi. Dzięki nim niemożliwe stanie się możliwe, czy to w życiu osobistym, czy zawodowym.

Mówiąc o zmianach w życiu, autor podkreśla, że są one istotą rozwoju człowieka. Niestety najczęściej, kiedy o nich myślimy, tworząc nowe strategie, szukając psychologów, kursów, nowej pracy, nowych partnerów, zapominamy, że klucz do zmiany jest w nas, a dokładniej w naszej relacji z samymi sobą i otaczającym nas światem (i tu pojawia się fundamentalne pytanie: „Kim naprawdę jestem?”): Kluczem do naszego świata są nasze własne uczucia, myśli i działania, podstawą rozumienia rzeczywistości jest samowiedza – pisze. – To ona stanowi najczęstsze tło oceny sytuacji, ona też rzutuje na powodzenie każdej planowanej operacji. Od samowiedzy zależy przekonanie o prawidłowości własnego funkcjonowania, na dalszym planie wpływa zaś ona na psychologiczne pojęcie własnego „ja”.  Krzysztof Sadecki proponuje, by zastanowić się również nad tym, co tak naprawdę będziemy zmieniać, bo rzeczywistość jest interakcją pomiędzy nami a światem i w związku z nieustanną dynamiką umysłu stale się zmienia. Zmiany w pracy umysłu to nie tylko zmiany stanu świadomości, ale także zmiany w rzeczywistości. 

Innerbuilding a siła psychiczna

Czym jest siła psychiczna? Zdaniem Krzysztofa Sadeckiego nie jest nią na pewno powszechnie rozumiana pewność siebie wynikającą z sukcesu zawodowego, finansowego, czy towarzyskiego. Źródłem prawdziwej siły psychicznej jest rozwój psychiczny, który polega na kolejnych, stopniowych przeobrażeniach psychiki (oraz stanu świadomości) człowieka i jego zachowania, przebiega od momentu narodzin do ostatnich chwil życia. Został zaprogramowany przez Naturę w kierunku nabywania zdolności do samodzielnego, odpowiedzialnego oraz nieegoistycznego odczuwania, pojmowania i działania. Siłę psychiczną można wytrenować tak, jak siłę mięśni, dlatego na potrzeby książki stworzył termin innerbuilding, który nawiązuje do używanego w stosunku do kulturystyki pojęcia bodybuilding:

Bodybuilding to nie tylko same ćwiczenia. To podporządkowanie swojej aktywności ultradobowej stosunkowo krótkiemu przedziałowi czasu, w jakim odbywa się trening. Wiadomo, że jeśli coś robimy, to możemy zrobić to lepiej, a potem znaleźć drogę na skróty. Takim skrótem w przypadku budowania ciała jest zwiększenie nacisku na dietę, unikanie niepotrzebnych wydatków, zmniejszenie ilości i jakości stosowanych używek, zmiana w zarządzaniu czasem dla zabezpieczenia czasu na trening. Zmiany pociągają za sobą następne, na przykład w relacjach towarzyskich. Finalnie kulturysta zaczyna preferować sportowy tryb życia oraz towarzystwo podzielające jego zainteresowania i motywujące go do dalszych wysiłków.

W pracy nad ciałem nie dochodzi się do sukcesu z dnia na dzień, a metodą małych kroków. Trzeba wykazać się cierpliwością i konsekwencją, które skutkują wiedzą o własnych możliwościach i uczą szacunku do ciała. Tak samo jest z treningiem siły psychicznej: małe kroki, konsekwencja, zwiększanie intensywności w momencie, w którym jest się gotowym i zachowanie równowagi. Cel nie jest najważniejszy – jeśli podejdziemy do sprawy z pasją, rozwój pójdzie w kierunku dla nas optymalnym, a innerbuilding szybko stanie się nawykiem. Samo zadanie, które będzie sednem umacniania swojego wnętrza, nie jest tak bardzo istotne – ważne, by regularnie pokonywać własną bezwładność, ćwicząc przy okazji uwagę i koncentrację. Te zaś szybko zaprocentują, choć nie musimy być tego świadomi. Autor zapewnia, że choć nie można do końca przewidzieć efektów pracy nad sobą, na pewno będą pozytywne i podkreśla, że konsekwentna praktyka zwiększa między innymi umiejętność koncentracji, uczenia się i pozwala rozwijać talenty.

Od czego zacząć? Zadanie nie może być zbyt trudne lub nieprzyjemne, ale powinno wiązać się z wysiłkiem. Może to być kilka minut medytacji dziennie, codzienne wyjście z domu niezależnie od pogody, powstrzymywanie się od czegoś przez godzinę dziennie (np. od słuchania muzyki lub narzekania), pomoc komuś raz w tygodniu. Krzysztof Sadecki zachęca do codziennego stawiania sobie wyzwań dla samej radości sprostania im, obserwacji swoich emocji i przekonań, próbowania nowych rzeczy, tylko po to, by zbierać doświadczenia, bo tylko działanie prowadzi do samopoznania, a ono – do zmian w życiu: próg leży w naszym umyśle. Ale powiedzieć o tym „tak po prostu”, to tylko pobieżne intelektualne zrozumienie, a przecież jedyne wnioski, które liczą się w naszym doświadczeniu, to te, do których dochodzimy samodzielnie.

Wstęp do książki kończy sentencją: „Niemożliwe” oznacza, że jeszcze się za coś nie zabrałeś i życzy powodzenia w podróży do własnego wnętrza.

 

Recenzje:

Prawdziwa perła wśród książek o rozwoju osobistym wnikliwa i odważna, szczera i odkrywcza.  Lektura obowiązkowa dla każdego przedsiębiorcy. Do przeczytania jednym tchem, jak i do dogłębnego studiowania  Zapewne nieraz jeszcze do niej powrócę.

Witold Antosiewicz

W swoim życiu przeczytałem wiele książek traktujących o rozwoju osobistym, ale żadna z nich nie była tak wnikliwa jak najnowsza książka Krzysztofa Sadeckiego. Pozycja wybitna i zasługująca na kilkukrotne przeczytanie, by przypadkiem coś nie umknęło, a czytając ma się wrażenie, że wszystko ma znaczenie. Gorąco polecam.

Łukasz Milewski

 Osobowość Krzyśka, charyzma, konsekwencja w dążeniu do celu i nieustająca chęć niesienia pomocy innym, wzbudzają i we mnie żywotność takich pozytywnych cech. Odkrywam w ten sposób własne możliwości rozwojowe, nowe rozwiązania, widzę też niektóre sprawy z lepszej perspektywy – powiedziałbym: bardziej przestrzennie. Wszyscy wiemy o tym, że w życiu głównym celem jest pozostawić coś po sobie. Jestem przekonany, że Krzysztof zostawia przyszłym i obecnym pokoleniom bardzo pomocne wskazówki poparte solidną wiedzą w postaci tej właśnie pozycji.

„Poznaj siebie” jest maleńką częścią autora. To niecodzienne, ale przez to właśnie bardzo trafne spostrzeżenia, porady i nauki, które mogą pomóc wielu osobom. Mam nadzieje, że nowe dzieła mojego Przyjaciela będą pojawiać się częściej i znajdą uznanie u czytelników na całym świecie. Bardzo się cieszę, że mogę z nim pracować, kierując się słowami „…bo to co robimy dziś, robimy dla Pokoleń….”

Rafal Marcin Wasik Sekretarz Generalny IHRC

 

Od starożytności zachęca się nas, abyśmy poznali samego siebie. Od końca XX w. ilość wiedzy przyrasta lawinowo. Warto sięgnąć po pozycję Krzysztofa Sadeckiego, aby zobaczyć interesujące i profesjonalne podejście do rozwoju osobistego.

„Kto chce, szuka sposobu. Kto nie chce, szuka powodu”.

Grzegorz Turniak

Tu nie chodzi o treść w tej książce. Nie chodzi też o autora wielu bestsellerów na świecie. Najważniejsze są odczucia, które pojawiają się, gdy po przeczytaniu okładasz ją na półkę z napisem „przeczytać ponownie”. To jedna z tych lektur, która wpływa na myślenie o sobie i otaczającym świecie.

Krzysztof Liegmann

Krzysztof jest człowiekiem, który zaraża pozytywną energią. Ma zawsze sposób na rozwiązanie problemów i wie jak doradzić i pomóc drugiej osobie. W tej książce zawarł to co ma najlepsze do przekazania ze swojego solidnego warsztatu.

Mariusz Czerkawski

 

O autorze:

Krzysztof Sadecki – polski finansista i analityk biznesowy, trener mentalny, publicysta, autor cyklu książek „Własny business – dlaczego tak?”. Obecnie Ambasador Dobrej Woli w Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka oraz World Institute of Peace, redaktor naczelny magazynu „Businessman Today – Inspired by Tomorrow”.

Dzięki bardzo dobrej znajomości polskiego rynku wykłada na wyższych uczelniach w kraju i zagranicą, regularnie występuje jako prelegent na eventach motywacyjno-inspiracyjnych, prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego i biznesowego. Jest również uznanym autorytetem w dziedzinie treningów mentalnych.

Laureat wielu nagród, m.in. dwóch nagród Mentora Roku w plebiscycie „Najlepsi z najlepszych” za najbardziej poczytny poradnik biznesowy, nagrody „Global Business Entertainment” społeczności Kultura Kobiet, nagrody Guru Biznesu społeczności Business Link oraz nagrody Diamentów Kobiecego Biznesu jako Trener Przyjazny Kobietom.

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo Edipresse Książki | s. 288| ISBN 9788381171717 | Cena: 39,90 zł                        Premiera: 11.10.2017

Kontakt dla mediów:              

Agnieszka Chmielewska, BookSenso PR, tel.: 600 395 703, e-mail: agnieszka@booksenso.pl

O Wydawnictwie Edipresse Książki:

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska.

W ofercie znajdą się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne.

Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, dr Krzysztof Gojdź, Magda Gessler,  Anna Jurksztowicz, Michel Moran, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Robert Biedroń, Mariola Bojarska-Ferenc, Stephenie Meyer, Ewa Chodakowska, Dorota Wellman i inni.

Ofertę książkową dopełnią produkty art.&pap,  w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe.

facebook.com/edipresseksiazki

instagram.com/edipresseksiazki

Fundacja Przyjaciółka powstała w 2000 roku. Pomaga przede wszystkim dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, promuje rodzicielstwo zastępcze, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja pomogła ponad 17 tysiącom dzieci. Ta pomoc jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenie i rehabilitację ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat. Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również członkiem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce. Fundacja Przyjaciółka to przede wszystkim ludzie którym pomagamy, ale bez pomocy innych możemy niewiele. Dlatego każdy może pomagać z nami! Co możesz zrobić:

  • namówić swoją firmę do współpracy z nami,
  • przekazać nam 1% swojego podatku wpisując do zeznania podatkowego naszą nazwę i numer KRS 0000074781,
  • pomóc nam finansowo przekazując darowiznę na konto w mBank, PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001.

Related News

Mateusz Grzesiak przyjeżdża do Torunia. Konferencja „Psychologia sprzedaży” już 17 maja!
Maszyna czytająca w myślach
Pierwsza konferencja Skrzydeł Sukcesu już za nami. Sala pełna uśmiechu, optymizmu i otwartości na nowe kontakty biznesowe. Tak właśnie było!

About Author

(2) Komentarze

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *