Friday, Jul. 12, 2024

Maszyna czytająca w myślach

Napisane przez:

|

1 grudnia 2015

|

Opublikowane w:

Maszyna czytająca w myślach

 

W Krakowie odbyła się konferencja World Usability Day, której tematem przewodnim były innowacje. Specjalnie na to wydarzenie działy User Experience i Innowacji agencji VML Poland we współpracy z firmą Red Bull skonstruowali maszynę vendingową, czytającą w ludzkich myślach. Urządzenie wspierało uczestników eventu, dając im energię potrzebną do intensywnej pracy umysłowej.

Gdzie?

Światowy Dzień Użyteczności obchodzony jest 12 listopada. Z tej okazji w listopadzie na całym świecie organizowane są darmowe konferencje dotyczące User Experience. Od czterech lat to wydarzenie ma również miejsce w Krakowie.

Jak działa maszyna?

Urządzenie wyposażone jest w zestaw NeuroSky – MindWave z pojedynczym sensorem EEG odpowiedzialnym za odczytywanie pewnego zakresu fal mózgowych.

Za pomocą urządzenia każdy sprawdzi, jak skuteczne są jego sposoby na koncentrację. Na ekranie prezentuje się wirtualny blat, na którym stoi puszka Red Bulla. Uczestnik zakłada na głowę specjalną opaskę MindWave, która sczytuje sygnały wysyłane przez mózg. Użytkownik siłą myśli unosi puszkę z napojem energetycznym i dzięki zachowaniu odpowiedniego poziomu skupienia utrzymuje ją lewitującą w powietrzu.

Related News

NA ZMIANY NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO – KRZYSZTOF SADECKI – POZNAJ SIEBIE
Mateusz Grzesiak przyjeżdża do Torunia. Konferencja „Psychologia sprzedaży” już 17 maja!
Pierwsza konferencja Skrzydeł Sukcesu już za nami. Sala pełna uśmiechu, optymizmu i otwartości na nowe kontakty biznesowe. Tak właśnie było!

About Author

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *