Sunday, Dec. 3, 2023

Styl życia i sukces w biznesie, czyli relacja ze Szkolenia Betterware

Napisane przez:

|

5 listopada 2012

|

Opublikowane w:

Styl życia i sukces w biznesie, czyli relacja ze Szkolenia Betterware

Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych z naszą redakcją wrocławskich Liderów, a konkretnie słynnego już „Szewczuk Team”, miałem przyjemność uczestniczyć w pasjonującym szkoleniu firmy Betterware. Firma Betterware jest synonimem nowoczesności i rozwoju, dzięki silnej pozycji na rynku. Dostępne w portfolio produkty cieszą się doskonałą opinią, a oferta jest stale wzbogacana. To dlatego przedstawiciele Betterware funkcjonującej od 1928 roku, dostarczają produkty ponad siedmiu milionom klientów w Europie, Ameryce Środkowej, Australii i Azji. W 2007 roku założono oddział w Polsce, oferując swoim klientom doskonałe produkty z zakresu gospodarstwa domowego. Miałem okazję przyjrzeć się firmie z bliska podczas szkolenia o temacie przewodnim „Styl życia i sukces w biznesie jako nierozłączne cechy powodzenia”. Szkolenie odbyło się 26 września i było jednym z czterech, które zorganizowano w największych miastach Polski. Frekwencja jak zwykle dopisała, do tego stopnia, że ponad osiemdziesiąt Partnerów Betterware wypełniło salę konferencyjną po brzegi, nie zostawiając ani jednego wolnego krzesła. W dodatku, wśród uczestników co krok można było rozpoznać znane twarze Top Liderów z najwyższej półki, z którymi można było wymienić parę zdań na tematy zawodowe, czy po prostu delektować się luźną konwersacją. Również miejsce spotkania było odzwierciedleniem komfortu i elegancji, ponieważ szkolenie odbyło się w Hotelu Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim.

Wpływ stylu życia na poczucie własnej wartości

Pierwszą część szkolenia „Wpływ stylu życia na poczucie własnej wartości” otworzył Michał Mierzwiński – Prezes Zarządu Betterware Polska, który w barwny sposób i na ciekawych, codziennych przykładach uświadamiał, dlaczego to takie ważne, aby połączyć pracę ze szczęściem i budować poczucie własnej wartości. Pan Michał zachwycił uczestników niezwykle charyzmatyczną osobowością, pozytywnym nastawieniem oraz hipnotyzującym głosem. Okazuje się że wpływ stylu życia, samoocena, poczucie wartości, wiary w siebie oraz świadomość wymienionych czynników ma ogromny wpływ, przede wszystkim na naszą postawę i efektywność w biznesie. Do powyższych elementów zaliczamy również odżywianie, aktywność zarówno fizyczna jak i umysłowa, a także co bardzo istotne – poczucie misji. Pan Michał zaprezentował efektywne sposoby wykorzystywania codziennych okoliczności do budowania własnej wartości w perspektywie pracy oraz wypoczynku. Podkreślił, że każdy z nas potrzebuje czasu dla samego siebie i musi być w pewien sposób wyrozumiały względem własnych potrzeb. W tej części Pan Michał przytoczył własne przykłady przepełnione osobistymi refleksjami i przeżyciami. Zaprezentował w jaki sposób wywierają wpływ na nasze emocje oraz podejmowane decyzje. Był to na tyle głęboki wywód, że trudno jest go opisać w jakikolwiek sposób. Krótko mówiąc – szczęśliwi i bogaci ci, którzy mieli okazję słuchać Pana Michała oraz biada tym, których na sali nie było. Esencją pierwszej części było podkreślenie systemu samooceny oraz zbudowanie przekonana, że zasługujemy na to, aby być szczęśliwymi, wprowadzając drobne zmiany w wielu obszarach naszego życia. Ważnym ogniwem szkolenia, które mocno zapadła w pamięć uczestników była jedna z licznych praktycznych rad, które usłyszałem tego popołudnia, a mianowicie, aby skupić się na tym, co zależy od od nas samych.

Za kulisami

Podczas przerwy, dzięki prezentacji podstawowej gamy produktów, można było oglądać oraz zapoznać się z pełną ofertą firmy. Była to również świetna okazja, aby poznać najnowszą linię Blue Nature, która obejmuje produkty wellness, a wśród nich kilka, które w szczególności przykuły moją uwagę:

Karczoch – sok z karczocha przede wszystkim wpływa korzystnie na działanie wątroby, prawidłowy przebieg pracy, a także regenerację, np. po uroczyście obchodzonych imieninach. Jeśli wątroba daje o sobie znać lub zgromadzone w niej toksyny utrudniają funkcjonowanie – również odchudzanie, wówczas sok z karczocha może być najlepszym i przede wszystkim naturalnym rozwiązaniem.

Mega Life – niezwykłe połączenie najsilniejszych antyoksydantów o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. Jego skład to 100% naturalnego soku bez dodatku konserwantów. W jego składzie odnajdziemy wyciąg z jagód acai, mangostanu, aronii, granatu, glukozaminy, a nawet noni – leczniczej rośliny z sprzed sześciu tysięcy lat.

Power Life – to naturalny, bez dodatku sztucznych barwników i konserwantów napój odżywczo-energetyczny. W swoim składzie zawiera m.in. guaranę, zieloną herbatę, wiśnie, winogrona i jabłka. Oznacza to, że energia w nim zawarta otrzymywana jest z wartości odżywczych wydobytych z owoców. To wszystko sprawia, że ten naturalny sok energetyczny wspomaga koncentrację, przyśpiesza metabolizm, poprawia samopoczucie oraz pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu.

Dodatkowo Partnerzy Betterware mieli okazję tylko i wyłącznie tego dnia nabyć książkę Magdaleny Szewczuk „26 historii sukcesu + jedna” za pół darmo, która stanowi nie tylko wartościowe źródło wiedzy, ale również inspirację w pigułce.

Jak ożywić karierę, która utknęła w martwym punkcie

Drugą część szkolenia poprowadziła Renata Frączkiewicz-Krzal – Ogólnopolski Dyrektor Sprzedaż. Tematem przewodnim była myśl „jak ożywić karierę, która utknęła w martwym punkcie”. Pani Renata omówiła wpływ przekonań oraz koncentracji na karierę zawodową. Podczas prezentacji zobrazowała w jaki sposób reguły i przekonania, mogą jednocześnie rozwijać jak i ograniczać naszą karierę. Podczas prostego ćwiczenia, każdy uczestnik miał okazję przeanalizować własne podejście, w taki sposób, aby zdać sobie sprawę, które wewnętrzne cechy są aktywami rozwijającymi karierę, jak i  które stanowią pasywa ograniczające. Dodatkowo Pani Katarzyna zdradziła kilka ciekawych metod, dzięki którym w łatwy sposób możemy wykrzesać motywacją wewnętrzną. Nie tylko duża liczba uczestników świadczyła o wysokim zaangażowaniu w pracę. Na sali wyraźnie wyczuwałem jakże istotną w branży MLM świadomość o konieczności posiadania wiedzy oraz ciągłego rozwoju. Również wpleciona w szkolenie część warsztatowa udowodniła ogromne chęci i silną motywację, która emanowała od każdego z reprezentantów Betterware.

Podsumowując szkolenie, owacja uczestników na stojąco oddaje jego klimat i wartość. Pewne jest to, że Betterware to firma stworzona przez ludzi z pasją i właśnie takich Partnerów gromadzi w swoich strukturach, począwszy od Top Liderów po najświeższe ogniwa. Betterware jest firmą szybko i stale rozwijającą się, również pod względem dostępnego asortymentu, a jej struktury są pełne zaangażowania i zapału do pracy. Jestem pewien, że jeśli wszystkie szkolenia będą cieszyły się tak dużą popularnością, jak to we Wrocławiu, firma Betterware może osiągnąć bardzo wiele i być na ustach wszystkich przedsiębiorców marketingu wielopoziomowego.

Artykuł ukazał się na portalu www.rankingmlm.com.

 

 

 

Related News

<strong>Codzienne dojazdy rowerem to już nie tylko moda dla wytrwałych, to realna alternatywa dla miejskich podróży samochodem</strong>
DoubleVerify likwiduje pierwszy wielkoskalowy schemat oszustw dotyczących emitowania reklam na platformach audio
Skąd wziąć muzykę do reklamy?

About Author

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *