Friday, Jul. 12, 2024

Ranking TOP10 najpopularniejszych aplikacji sportowych do ćwiczeń w domu

Napisane przez:

|

10 października 2020

|

Opublikowane w:

Ranking TOP10 najpopularniejszych aplikacji sportowych do ćwiczeń w domu

Zespół analityczny Sklepu Sportowego przeanalizował statystyki dotyczące liczby pobrań, średniej ocen oraz liczby ocen najpopularniejszych i bezpłatnych aplikacji do ćwiczeń domowych nadając odpowiednie wagi poszczególnym parametrom i stworzył ranking TOP 10 najlepszych aplikacji sportowych wspierających treningi fizyczne.

Rosnące zainteresowanie aktywnym trybem życia znajduje swoje ujście w coraz to nowych możliwościach zarówno dla zawodowych sportowców, jak i dla amatorów. Osoby, którym nie po drodze z siłownią, mogą posiłkować się rozbudowanymi aplikacjami sportowymi, których popularność wzrosła w związku z tegoroczną pandemią. Sytuacja losowa zmusiła wiele osób do przeniesienia chociaż części swojej aktywności w zacisze domowe, dlatego prezentujemy 10 wybranych aplikacji sportowych cieszących się największą popularnością, najlepszymi ocenami oraz unikatowymi funkcjonalnościami dostosowanymi do różnych potrzeb użytkowników. W raporcie przedstawiamy aplikacje sportowe dostępne w Google Play, które wspierają dbanie o własną sylwetkę i zdrowie bez wychodzenia z domu oraz konieczności inwestowania w drogi sprzęt.

TOP 10 najlepszych aplikacji sportowych, dzięki którym zachowasz formę

Indywidualne plany treningowe, możliwość monitorowania postępów, filmy instruktażowe i wiele więcej! Przekonaj się, co oferują aplikacje sportowe Google Play do ćwiczeń w domu, które znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia. 

1.  Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu

Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się aplikacja Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu, która w 2018 roku została uznana za najlepszą tego typu w swojej kategorii. Szeroki zakres funkcjonalności sprawia, że nawet najbardziej oporni na wszelką aktywność, bez dodatkowych zachęt wstaną z kanapy.  Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu oferuje użytkownikom m.in. dostęp do zaleceń trenera, ustawienie właściwego dla siebie poziomu (początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany) oraz śledzenie postępów pod kątem wagi czy BMI. Dodatkową motywacją dla ćwiczących może być możliwość sprawdzenia liczby spalonych kalorii po treningu czy udostępniania swoich wyników w social mediach. Całkiem sporo jak na aplikację do ćwiczeń w domu, prawda? 

W rankingu Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu obejmuje pierwsze miejsce, dzięki zdecydowanej przewadze w takich kategoriach jak liczba ocen czy pobrań; za to aplikacja została wyprzedzona w kategorii średnia ocen przez aplikację Sześciopak w 30 dni, o której poniżej.

Statystyki według Google Play: 4,8 (średnia ocen), 1 088 768 (liczba ocen), 100 000 000+ (liczba pobrań)

Ważona liczba punktów: 13,5 (średnia ocen), 13 (liczba ocen), 12 (liczba pobrań) 

SUMA: 38,5 pkt

2. Sześciopak w 30 Dni

Aplikacja sportowa Sześciopak w 30 dni przegoniła w zestawieniu lidera rankingu w kategorii średnia ocen. Sześciopak w 30 dni oferuje podobnie jak zwycięzca zestawienia, dostęp do zaleceń trenera i liczby spalonych kalorii po treningu. Użytkownicy mogą wybrać dla siebie plan treningowy oraz sprawdzić, jak wykonywać dane ćwiczenie poprawnie (lekcje w formie wideo).

Statystyki według Google Play: 4,9 (średnia ocen), 836 316 (liczba ocen), 50 000 000+

(liczba pobrań)

Ważona liczba punktów: 15 (średnia ocen), 11,7  (liczba ocen), 10,8 (liczba pobrań).

SUMA: 37,5 pkt

3. 30 Dni Wyzwania Fitness

Zaszczytne miejsce na podium objęła również aplikacja 30 Dni Wyzwania Fitness, która otrzymała tyle samo punktów w kategorii średnia ocen, co lider rankingu, Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu (13,5).  Użytkownicy mogą wybrać opcje treningowe na różne partie ciała oraz monitorować swoje postępy. Autorzy aplikacji zapewniają, że 30-dniowe wyzwanie wspiera poprawę ogólnej sprawności i pozwala zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Statystyki według Google Play: 4,8 (średnia ocen), 551 336  (liczba ocen), 10 000 000+

(liczba pobrań)

Ważona liczba punktów: 13,5 (średnia ocen), 10,4  (liczba ocen), 9,6 (liczba pobrań).  

 SUMA: 34,5 pkt

 4. Schudnąć w 30 dni

Zaraz za podium znalazła się aplikacja Schudnąć w 30 dni, która oferuje swoim użytkownikom 30-dniowe wyzwania, zalecenia trenera w formie wideo czy dodatkowe treningi, takie jak joga twarzy. Oprócz samych ćwiczeń zyskuje się dostęp do planu diety – wszystko po to, aby poprawić swój stan zdrowia, sprawność fizyczną oraz obniżyć wagę swojego ciała! 

Statystyki według Google Play: 4,8 (średnia ocen), 545 069 (liczba ocen), 50 000 000+

(liczba pobrań)

Ważona liczba punktów: 13,5 (średnia ocen), 9,1  (liczba ocen), 10,8 (liczba pobrań). 

SUMA: 33,4 pkt

5. Schudnij z aplikacją dla kobiet

Schudnij z aplikacją dla kobiet to dobra opcja dla osób, które szukają krótkich i jednocześnie efektywnych treningów oraz możliwości wyboru ćwiczeń bez sprzętu. Bez wychodzenia z domu i inwestowania w drogi sprzęt można osiągnąć wymarzoną sylwetkę: zmniejszyć brzuch, obwód ud i ramion. 

Statystyki według Google Play: 4,8 (średnia ocen), 136904 (liczba ocen), 10000000+

(liczba pobrań)

Ważona liczba punktów: 13,5 (średnia ocen), 7,8  (liczba ocen), 9,6 (liczba pobrań). 

SUMA: 30,9 pkt

6. Trening Deski – 30-dniowe bezpłatne wyzwanie deski

Zaraz za pierwszą piątką znalazła się aplikacja sportowa Trening Deski – 30 dniowe bezpłatne wyzwanie deski, która umożliwia wybór różnych form robienia tak zwanej “deski”, której celem jest schudnięcie, wzmocnienie rdzenia i zwiększenie siły. Ćwiczenia można wykonywać w każdym miejscu – niepotrzebne są żadne sprzęty. Ten rodzaj ćwiczeń sprawdzi się także u osób, które muszą oszczędzać kolana, ponieważ ćwiczenia wyróżniają się brakiem większego nacisku na stawy.

Statystyki według Google Play: 4,9 (średnia ocen), 90 440 (liczba ocen), 5 000 000+

(liczba pobrań)

Ważona liczba punktów: 15 (średnia ocen), 5,2 (liczba ocen), 8,4 (liczba pobrań). 

SUMA: 28,6 pkt

7. Ćwiczenia spalające tłuszcz-ćwicz w domu i chudnij

Aplikacja Ćwiczenia spalające tłuszcz – ćwicz w domu i chudnij skierowana jest do kobiet i mężczyzn, którzy chcą schudnąć i poprawić kondycję. 30-dniowy plan obejmuje 5-minutowe i 10-minutowe treningi, których zadaniem jest wsparcie dążeń do zachowania zdrowia i sprawności. Użytkownicy zyskują dostęp do filmów instruktażowych związanych z ćwiczeniami oraz propozycji diety. Dodatkowo jest możliwość synchronizacji danych z Google Fit, co z pewnością jest wyróżnikiem tej aplikacji. 

Statystyki według Google Play: 4,8 (średnia ocen), 38 910 (liczba ocen), 

5 000 000+ (liczba pobrań)

Ważona liczba punktów: 13,5 (średnia ocen), 2,6 (liczba ocen), 8,4 (liczba pobrań).

SUMA: 24,5 pkt

8. Ćwiczenia w domu – plan posiłków, osobisty trener

Aplikacja sportowa Ćwiczenia w domu – plan posiłków, osobisty trener zawiera zestaw ćwiczeń  na mięśnie brzucha, nogi, ramiona i pośladki oraz na całe ciało. Dodatkowo dostępne są propozycje na rozgrzewkę i rozciąganie. Nad prawidłowością wykonywanego treningu czuwają instrukcje głosowe oraz filmy instruktażowe. 

Statystyki według Google Play: 4,7 (średnia ocen), 54 629 (liczba ocen), 

5 000 000+ (liczba pobrań)

Liczba punktów: 12 (średnia ocen), 3,9 (liczba ocen), 8,4 (liczba pobrań),

SUMA: 24,3 pkt.

9. Workout Trainer: home fitness coach

Workout Trainer: home fitness coach to tysiące treningów, instrukcje w formie zdjęć, wideo, audio oraz możliwość wybrania dla siebie właściwego poziomu zaawansowania. Dla chętnych również możliwość integracji ze smartwatchem. Aplikacja ta wyprzedza miejsce ósme w dwóch kategoriach, jednak jej ogólna punktacja stawia ją na przedostatnim miejscu w rankingu.

Statystyki według Google Play: 4,3 (średnia ocen), 101 376 (liczba ocen), 

10 000 000+  (liczba pobrań)

Liczba punktów: 7,5 (średnia ocen), 6,5 (liczba ocen), 9,6 (liczba pobrań).

SUMA: 23,6 pkt.

10.  Fitify: Ćwiczenia w domu bez sprzętu

Na koniec zestawienia ciekawa propozycja dla osób szukających ćwiczeń bez sprzętu, ale z możliwością wykorzystania takich przyrządów jak: kettlebell, piłka lekarska, wałek do masażu, system podwieszeń i wiele innych. W aplikacji Fitify: Ćwiczenia w domu bez sprzętu do dyspozycji użytkowników są indywidualne plany fitness, wskazówki dźwiękowe i wideo, a także tryb offline.

Statystyki według Google Play: 4,7 (średnia ocen), 33942 (liczba ocen), 

1000000+ (liczba pobrań)

Liczba punktów: 12 (średnia ocen), 1,3 (liczba ocen), 7,2 (liczba pobrań).

SUMA: 20,5 pkt.

Podium w zestawieniu przypadło takim aplikacjom jak:

1. Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu,

2. Sześciopak w 30 dni,

3. 30 Dni Wyzwania Fitness

Są to aplikacje, który uzyskały najwięcej punktów w całym zestawieniu i cieszą się największym uznaniem wśród użytkowników. Aplikacja znajdująca się na pierwszej pozycji została uznana za najlepszą aplikację roku 2018 w swojej kategorii, jednak nie zwalnia tempa rozwoju oraz popularności i do dzisiaj przoduje na tle swoich konkurentów. Widać, że bije na głowę swoich konkurentów, którzy również znaleźli się na podium głównie pod kątem liczby pobrań oraz liczby pozytywnych ocen.

Aplikacja sześciopak w 30 dni również cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród jej użytkowników – w obu przypadkach korzystający mają dostęp do różnych opcji treningowych wraz z filmami instruktażowymi, co zwłaszcza w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z profesjonalnymi treningami jest bardzo dużym atutem. 

Na trzeciej pozycji uklasowała się aplikacja 30 dni Wyzwania Fitness, która cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami, posiada opcję wybierania partii mięśniowych do treningu, a autorzy przekonują o widocznych rezultatach rekomendowanych ćwiczeń już po pierwszych 30 dniach! 

Dodatkową pozytywną wiadomością dla użytkowników jest fakt, że wszystkie aplikacje wskazane w raporcie są bezpłatne! 

Jak powstał ranking – metodologia

Aplikacje sportowe do ćwiczeń w domu były oceniane na podstawie trzech wskaźników: 

  • średniej oceny,
  • liczby ocen,
  • liczby pobrań.

W każdej z trzech kategorii zostały przyznane punkty od 1 do 10 (gdzie 10 to najwyższa nota); im wyższa średnia, liczba ocen, liczba pobrań, tym aplikacja zyskiwała więcej punktów. Dodatkowo każdy z trzech wskaźników miał przypisaną wagę. Za najważniejszy czynnik zostały uznane opinie użytkowników wyrażane w średniej ocenie. Punkty uzyskane przez poszczególne aplikacje w tej kategorii zostały pomnożone przez 1,5. Liczba ocen, która po części odzwierciedla zaangażowanie użytkowników, otrzymała wagę 1,3. Najmniej precyzyjna metryka – czyli liczba pobrań, która w Google Play jest określana w przedziałach – w rankingu ma najniższą wagę, czyli 1,2. 

Suma punktów ważonych z poszczególnych kategorii dla danej kategorii pozwoliła nam na stworzenie rankingu 10 najlepszych aplikacji do ćwiczenia w domu.

Prezentowany raport przedstawia aktualne dane za okres ostatnich 12 miesięcy.

Ranking ma na celu wsparcie osób szukających odpowiednich aplikacji dostosowanych do indywidualnych potrzeb treningowych i możliwości fizycznych.

Źródło: https://sklepsportowy.pl/najpopularniejsze-aplikacje-do-cwiczen-ranking2020

Related News

III Akademia Inwestora – Łączymy biznes z kapitałem
<strong>Codzienne dojazdy rowerem to już nie tylko moda dla wytrwałych, to realna alternatywa dla miejskich podróży samochodem</strong>
DoubleVerify likwiduje pierwszy wielkoskalowy schemat oszustw dotyczących emitowania reklam na platformach audio

About Author

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *