Friday, Nov. 17, 2017

ARTE partnerem 16. MFF Watch Docs. Podczas festiwalu zaprezentuje swoje 4 koprodukcje.

Napisane przez:

|

13 grudnia 2016

|

Opublikowane w:

ARTE partnerem 16. MFF Watch Docs. Podczas festiwalu zaprezentuje swoje 4 koprodukcje.

 

Europejski kanał kulturalny ARTE jest partnerem rozpoczynającego się 9 grudnia br. w Warszawie 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. W konkursie zostaną pokazane 4 koprodukcje telewizji ARTE: „Szkodliwe jednostki” – jako film otwierający festiwal, a także „Zrób sobie kraj”, „Oślepiające światło Zachodu” i „Sprawa Borneo”. Dodatkowo podczas imprezy ARTE promować będzie uruchomioną od 22 listopada bezpłatną, internetową ofertę VOD w polskiej wersji językowej.

Udział w festiwalu Watch Docs, który porusza tematykę bliską telewizji ARTE, to kolejny krok mający na celu przybliżenie bogatej oferty stacji polskim odbiorcom. Pod adresem http://www.arte.tv/pl od 22 listopada działa internetowy serwis VOD oferujący selekcję najciekawszych dokumentów, reportaży i programów ARTE z polskimi napisami oraz koncertów. Dostęp do całej zawartości jest bezpłatny. Można z niej korzystać również poprzez aplikację na smartfony, tablety oraz w Smart TV.

Festiwal otworzy film koprodukcji ARTE – „Szkodliwe jednostki”, który zdobył nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego 2016 podczas Jerusalem FF. Opowiada o życiu Ugandyjczyków próbujących na nowo ułożyć sobie życie w społeczności dobrze pamiętającej zbrodnie Armii Bożego Oporu Josepha Kony’ego, mistyka przemocy i przywódcy „duchowego powstania”.

Z kolei „Zrób sobie kraj” to film, który przygląda się od wewnątrz powstaniu samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej na wschodzie Ukrainy. Reżyser Anthony Butts towarzyszy z kamerą czołowym postaciom pierwszej fazy konfliktu w Donbasie, przybliżając rzeczywistość wojenną odległą od wyobrażeń ukształtowanych przez media.

Koprodukcja ARTE z MDR i YLE „Oślepiające światło Zachodu” zdobyła już Nagrodę za Najlepszy Debiut 2016 Visions du Réel oraz Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego i Nagrodę za Najlepszy Debiut 2016 Jihlava IDFF. Reżyserka towarzyszy dwojgu pracownikom lokalnej stacji telewizyjnej na gruzińskiej prowincji podczas ich codziennej pracy. Dziennikarze komentują zarówno kampanię przedwyborczą, jak i konkursy piękności czy szkolne akademię. Jednak obraz Gruzji, jaki wyłania się z jej filmu, nie podoba się lokalnym politykom. Okazuje się, że naciski, a nawet pogróżki, to codzienny element pracy lokalnych dziennikarzy.

„Sprawa Borneo” to film ARTE powstały we współpracy z telewizją ZDF. Dokument Erika Pausera i Dylana Williamsa pokazuje efekty rabunkowej wycinki tropikalnej dżungli porastającej malezyjską prowincję Sarawak na Borneo. Jego bohaterami są aktywiści od kilkudziesięciu lat walczący o prawa ostatnich w Azji Południowo-Wschodniej plemion zbieraczy i myśliwych, zamieszkujących te obszary.

Więcej informacji o programie festiwalu Watch Docs: http://www.watchdocs.pl/2016/f/

Kontakt dla prasy: Claude-Anne SAVIN / claude.savin@arte.tv / + 33 3 88 14 21 45

ARTE to francusko-niemiecki kanał kulturalny. Dzięki bezpłatnej ofercie internetowej, dostępnej w pięciu językach – po francusku, po niemiecku, po angielsku, po hiszpańsku i po polsku – pozwala aż 60% Europejczykom oglądać programy ARTE w swoim języku ojczystym. Ponad połowa programów dostępna jest również dla użytkowników na całym świecie. Stworzenie napisów po angielsku, hiszpańsku i po polsku stało się możliwe dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej w ramach pilotażowego projektu mającego na celu wzmocnienie europejskiej integracji kulturalnej i zbadanie wpływu napisów na poziom oglądalności programów audiowizualnych.

Related News

Bądź sobą także w biznesie! – XI Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Boże Narodzenie w oczach Polaków, Czechów i Słowaków
Bądź naturalny. Nowy trend w komunikacji!

About Author

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *