Thursday, May. 24, 2018

Kamila Cherek i Michał Bratek – Część I – synonimy młodości, inteligencji i kompetencji.

Napisane przez:

|

17 października 2013

|

Opublikowane w:

Kamila Cherek i Michał Bratek – Część I – synonimy młodości, inteligencji i kompetencji.

SONY DSCKamila Cherek – z wykształcenia absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, z zamiłowania specjalista do spraw sprzedaży i marketingu. Ciekawa świata i ludzi. Odważna i pozytywnie nastawiona do życia. Stawia na ciągły rozwój osobisty i chętnie wykorzystuje swoje umiejętności w praktyce. Wyznaje bowiem zasadę, że lepiej uczyć się na własnych błędach, niż nie uczyć się wcale. Uwielbia pracę z ludźmi i nigdy się nie poddaje. Wie, że każdy – nawet najmniejszy krok – przybliża ją do osiągnięcia wyznaczonego celu, a konsekwencją w działaniu można zdziałać bardzo wiele.

Michał Bratek – przedsiębiorca, w wieku 23 lat założył własną działalność gospodarczą, którą prowadzi do dziś. Ambitny, niezależny, zwolennik niestandardowych rozwiązań. Wyznaje zasadę, że najwięcej nauczyć się można od ludzi, którzy już odnieśli sukces w danej dziedzinie i dlatego też stara się czerpać jak najwięcej z doświadczenia innych ludzi. Z network marketingiem spotkał się po raz pierwszy w 2012 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło w jego życiu i – co najważniejsze – w jego sposobie myślenia. Zauważył bowiem, że bardzo wiele zależy od nas samych i od tego, czy podejmiemy wyzwanie, aby to osiągnąć.

Gdzie dowiedzieliście się o istnieniu MLM?

Można powiedzieć, że o istnieniu MLM dowiedzieliśmy się przez przypadek. Prowadzimy własną firmę i akurat zastanawialiśmy się nad rozszerzeniem profilu swojej działalności. Jedna z naszych znajomych spytała, czy zamiast inwestować takiej ilości pieniędzy nie mając gwarancji sukcesu, nie chcielibyśmy podjąć współpracy z firmą, która wprowadza na europejski rynek nowy produkt – zdrową kawę i herbatę. Pomysł się nam spodobał, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że branża wellness i suplementy zdrowia cieszą się w dzisiejszych czasach dużą popularnością. Postanowiliśmy więc, że pojedziemy na konferencję dotyczącą współpracy z firmą (nie mając pojęcia, że chodzi o współpracę z firmą z branży MLM). Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, na jakich zasadach odbywa się dystrybucja produktu i w jaki sposób można na tym zarabiać. Przedstawiony sposób dystrybucji produktów był dla nas czymś nowym i nieznanym, podobnie jak sam system wynagradzania. Można jednak powiedzieć, że byliśmy raczej pozytywnie zaskoczeni. Postanowiliśmy więc bliżej przyjrzeć się firmie i produktom oraz poszukać więcej informacji na temat samego systemu MLM. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że na rynku funkcjonuje bardzo dużo firm MLM. Jeszcze większe zdziwienie spowodował fakt, że wśród nich było kilka firm, których produkty znamy i używamy. A to utwierdziło nas tylko w przekonaniu, że współpraca z firmą z branży MLM może być również dla nas dużą szansą.

Co spowodowało, że obecnie jesteście w tym miejscu i zajmujecie się właśnie tą dziedziną?

Można chyba powiedzieć, że o podjęciu współpracy z firmą zadecydowała w jakimś stopniu ciekawość. Szukaliśmy bowiem pomysłu na rozszerzenie profilu swojej działalności, a trafiliśmy na koncepcję związaną z MLM. W jakiejś mierze zadecydował więc przypadek. W chwili obecnej nie wyobrażamy sobie jednak przyszłości bez MLM i jest to decyzja podjęta przez nas w pełni świadomie. Sprawdziliśmy bowiem na własnej skórze, czym biznes MLM jest i jakie daje możliwości. Obecnie zastanawiamy się nawet nad zakończeniem naszego tradycyjnego biznesu. Energię, którą pochłania prowadzenie własnej firmy możemy bowiem o wiele lepiej spożytkować na działalność związaną z MLM. Tym bardziej, że comiesięczne koszty związane z prowadzeniem własnej firmy są o wiele większe niż comiesięczne koszty związane z działalnością w branży MLM. Biznes MLM daje natomiast o wiele większe możliwości finansowe i gwarantuje ciągły rozwój osobisty.

Wróćmy do samego początku. Czy MLM jest Waszą miłością od pierwszego wrażenia, czy musieliście się do niego przekonać?

Wszystko co nowe i nieznane, budzi wątpliwości. Tak było również w tym przypadku. Sama idea związana ze sposobem dystrybucji  produktów i ze sposobem wynagradzania dystrybutorów była według nas logiczna i zrozumiała. Za systemem MLM przemawiał również fakt, iż znaliśmy kilka z firm, które – jak się okazało – również działają w tym systemie od wielu lat i nikt nie ma wątpliwości co do ich wiarygodności. Ludzie mają jednak to do siebie, że lubią komplikować różne rzeczy – nawet te najprostsze. Podobnie było w naszym przypadku. Zamiast skupić się na faktach i obiektywnych źródłach wiedzy o MLM, zaczęliśmy pytać o opinię naszych znajomych i szukać informacji na przypadkowych forach internetowych. A tam spotkaliśmy się z wieloma nieprzychylnymi opiniami. No i wtedy zaczęły pojawiać się wątpliwości… Największe związane były z tym, czy faktycznie można zarobić tak dużo, po prostu rekomendując produkt danej firmy. Nigdy nie współpracowaliśmy z żadną firmą z branży MLM. Nikt z naszego najbliższego otoczenia również nie znał systemu MLM z własnego doświadczenia. Baliśmy się więc, że podejmując współpracę z firmą MLM, którą byliśmy zainteresowani, stracimy nasze pieniądze. Z drugiej jednak strony wiedzieliśmy, że jeśli nie przekonamy się na własnej skórze czy system MLM działa, to do końca życia będziemy się zastanawiać, czy nie straciliśmy swojej największej szansy. Podjęliśmy więc decyzję, że zaryzykujemy. No i teraz możemy stwierdzić z pełną świadomością, że była to jedna z najlepszych decyzji w naszym życiu. MLM daje bowiem ogromne możliwości finansowe, ale przede wszystkim wiąże się z ciągłym rozwojem osobistym. A to z kolei odbija się pozytywnie na każdej innej dziedzinie naszego życia.

Czy Waszym zdaniem tego typu biznes wpływa na realizację marzeń?

O tym, że MLM realizuje marzenia, przekonujemy się na każdym kroku. System MLM umożliwia bowiem ludziom wypracowanie zdecydowanie wyższych dochodów niż przy jakiejkolwiek formie tradycyjnego zatrudnienia. A dzięki temu ludzie mogą czerpać z życia więcej i realizować swoje marzenia. Najważniejsze jest jednak to, że praca w MLM pozwala ludziom uzmysłowić sobie swoje marzenia, pozwala je wizualizować i skonkretyzować w postaci celów. A wbrew pozorom jest to bardzo ważny element w procesie ich realizacji. Najlepszym tego przykładem jest nasz upline, a zarazem jeden z największych liderów Organo Gold w Europie – Igor E. Alberts. Dzięki działalności w branży MLM osiągnął w życiu bardzo wiele, a co za tym idzie – zrealizował już większość swych marzeń z czasów młodości. W MLM piękne jest jednak to, że kiedy zrealizujesz już część ze swych marzeń, możesz kreować nowe – jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej niezwykłe. I co najważniejsze – wiesz, że możesz je zrealizować! Jak powiedział bowiem kiedyś Walt Disney: jeśli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz także to osiągnąć. Dlatego też lista naszych marzeń (skonkretyzowanych w postaci celów) ciągle się powiększa. Pierwsze z nich już zrealizowaliśmy, mimo że współpracujemy z naszą firmą MLM od niespełna roku. Wiemy jednak już teraz, że wiele z naszych marzeń zrealizujemy w ciągu kilku najbliższych lat.

W takim razie można powiedzieć, że MLM to w pewnym sensie nowy start w życiu? Czy to dotyczy również Was?

Możliwości i perspektywy związane z działalnością w MLM są często tak duże, że dla wielu osób faktycznie oznaczają nowy start w życiu. Chyba można powiedzieć, że było tak również w naszym przypadku. Nie bez powodu zastanawialiśmy się przecież nad rozszerzeniem profilu naszej działalności, zanim trafiliśmy na MLM. Własna działalność gospodarcza daje wprawdzie pewną niezależność, ale w obecnych czasach bardzo ciężko jest się wyróżnić na rynku. Konkurencja jest bardzo duża, na każdym kroku powstają nowe wielkie centra handlowe, a mniejsi przedsiębiorcy wiele na tym tracą. Aby zarabiać, trzeba cały czas inwestować, a mimo to sukces nie jest pewny. Niekorzystne tendencje na rynku odczuwalne były również przez nas. Aby temu zapobiec, chcieliśmy rozszerzyć profil naszej działalności. Ale prawidłowość w tradycyjnym biznesie jest niestety taka, że żeby zarabiać dużo, trzeba również dużo zainwestować. Duża inwestycja oznacza natomiast duże ryzyko i dużą odpowiedzialność. Na szczęście trafiliśmy jednak na system MLM. Od czasu podjęcia współpracy z Organo Gold bardzo wiele w naszym życiu się zmieniło. Poznaliśmy wielu niesamowitych ludzi i wiele się od nich nauczyliśmy. Stopniowo pokonujemy swoje kolejne bariery. Chętnie robimy rzeczy, których nie robiliśmy nigdy wcześniej. Cały czas się rozwijamy i podnosimy poziom swojej wiedzy i umiejętności. A wiedza nabyta w MLM bardzo często sprawdza się również we wszystkich innych dziedzinach naszego życia. Najbardziej skuteczna jest bowiem nauka na własnych błędach. Można więc powiedzieć, że dzięki systemowi MLM wyszliśmy poza granicę przeciętności, a nasze życie jest bardziej intensywne. Poza tym bardzo ważne jest to, że MLM daje duże perspektywy. Mamy więc świadomość, że to co wypracujemy teraz, będzie nam przynosiło zyski również w przyszłości, a przy okazji możemy mieć wpływ na zmianę życia również wielu innych ludzi. I to jest właśnie jedna z największych zalet systemu MLM.

Czy zatem uważacie, że MLM może być dla Was stylem życia?

Zanim poznaliśmy MLM, biznes kojarzył nam się tylko z pracą i obowiązkami. Tym bardziej własny biznes. W biznesie MLM jest jednak inaczej i widać to na każdym kroku. Ludzie, z którymi współpracujemy stają się naszymi przyjaciółmi, a praca przestaje być pracą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Praca w MLM sprawia nam z upływem czasu coraz większą przyjemność. Tym bardziej, że charakterystyczną cechą biznesu MLM są różnego rodzaju spotkania, seminaria i szkolenia, na których często poznajemy wielu ciekawych ludzi. Bywamy w nowych miejscach, doświadczamy nowych rzeczy, nabywamy nowe umiejętności. Ale o stylu życia decyduje również stan naszych finansów. Biznes MLM umożliwia bowiem ludziom osiągnięcie niezależności finansowej. Często jest tak, że ludzie bez doświadczenia w MLM, bez wykształcenia i w kiepskiej sytuacji finansowej stają się dzięki biznesowi MLM milionerami. Znamy historie bardzo wielu takich osób (nie tylko z naszej firmy), co świadczy o tym, że w branży MLM można osiągnąć bardzo dużo. A osiągnięcie niezależności finansowej wiąże się nierozerwalnie ze zmianą stylu życia. Podstawowe ograniczenia znikają, więc ludzie zaczynają robić to co lubią. Najciekawsze jest jednak to, że ludzie, którzy już odnieśli sukces w MLM i osiągnęli niezależność finansową, najczęściej nie rezygnują z pracy w MLM. Jest to największy dowód na to, że biznes MLM staje się ich stylem życia.

Niebawem ukaże się II część wywiadu, tymczasem zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Michał Rusek

Redaktor Naczelny

Related News

Jak przygotować się na kryzys wizerunkowy? Kluczowe wnioski po XVIII Kongresie Profesjonalistów Public Relations
Bezpieczeństwo w kryzysie wizerunkowym. Kongres Profesjonalistów PR już w tym tygodniu.
7 inspirujących historii kobiet biznesu – pobierz darmowego e-booka!

About Author

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *