Thursday, Feb. 21, 2019

Joanna Grabiec w rozmowie dla portalu www.MarketingDlaCiebie.pl

Napisane przez:

|

23 sierpnia 2013

|

Opublikowane w:

Joanna Grabiec w rozmowie dla portalu www.MarketingDlaCiebie.pl

Joanna Grabiec w jednym zdaniu to…

BretelleJestem osobą, która bardzo ceni sobie niezależność, nie lubię stereotypów, unikam wszelkich ograniczeń przeszkadzających w samorozwoju. Dążę do doskonalenia swoich umiejętności, kładąc szczególny nacisk na edukację i szkolenia, które ogromnie pomagają mi w rozwoju zawodowym.

Którędy droga do celu?

Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że podejmowanie odważnych decyzji jest o wiele trudniejsze niż akceptacja konformistycznych zasad, ale warto podejmować ryzyko i żyć w zgodzie z własną naturą i przekonaniami. Wielokrotnie zmieniałam miejsce zamieszkania, uczelnie oraz branżę, aby odnaleźć właściwą dla mnie ścieżkę. Nie wszystkie decyzje były właściwe, ale były to moje własne wybory, z których wyciągnęłam odpowiednie wnioski na przyszłość.

Czy droga do celu pozwala nabyć doświadczenie zawodowe?

Dziś mam 27 lat, jednak doświadczenia sprzedażowe, które zebrałam w ostatnich ośmiu latach pracując w różnych branżach, zakładając własne działalności, również zagranicą pozwalają mi na realną komparację i analizę naturalnych potrzeb klientów w różnych sektorach.

Czym zajmujesz się obecnie?

joanna_grabiec_marketing_dla_ciebieAktualnie od 2011 roku zawodowo zajmuje się działalnością w branży odzieżowej, dokładnie specjalizuję się w sektorze mody luksusowej, która obejmuje odzież, obuwie i akcesoria renomowanych, przede wszystkim włoskich projektantów. Udało mi się połączyć pracę z pasją, co daję mi ogromną satysfakcję. Model mojej działalności polega na sprzedaży stacjonarnej oraz -od niedawna – internetowej, wkrótce dojdzie również sprzedaż bezpośrednia nad czym aktualnie pracuję.

Jak ważna jest sprzedaż przez internet?

Sprzedaż internetowa początkowo miała być tylko dodatkiem do sprzedaży stacjonarnej, jednak szybko okazało się, że niewielkie zaangażowanie czasowe w tego typu przedsięwzięcie generuje zbliżony dochód do sprzedaży stacjonarnej, a po niedługim czasie sprzedaż internetowa zaczęła przynosić większe zyski niż tradycyjny sklep i to przy przeznaczeniu tylko 2-4 godzin dziennie. Warto zainwestować swój czas w ten rodzaj działalności. Wystarczą 2-4 godziny dziennie, aby zarobić dodatkowo od 3000 do 8000 tysięcy miesięcznie – w zależności od sezonu. Ten rodzaj handlu pozwala mi na bezproblemowe przemieszczanie się i podróże. Nieistotne jest czy jestem w biurze, w domu czy na południu Europy – mogę pracować wszędzie, ważne, że mam dostęp do internetu.

Czy internet nie jest rynkiem nasyconym?

Handel w internecie stajęjoanna grabiec dla marketing dla ciebie się coraz bardziej popularną formą sprzedaży. Sprzedaż internetowa w Polsce rośnie najszybciej w całej Europie, w dwucyfrowym tempie. Gospodarka internetowa stanowi 2,7 procent polskiego PKB. Według szacunków internetowej porównywarki cen Nokaut.pl, polski rynek e-commerce urósł w 2012 roku o około 23-25 % i osiągnął wartość bliską 21,5 mld zł. Okazuje się, że aż 47 % badanych osób przynajmniej raz zakupiło towar w kategorii odzież, obuwie i dodatki. Wraz z rozwojem technologii pojawiają się nowe trendy – konsumenci coraz częściej zamieniają komputer na tablet czy smartfona i korzystają z mobilnych wersji sklepów internetowych.

 

Czy branża odzieżowa jest trudna?

Branża odzieżowa jest w ciągłym ruchu, czasami panujące trendy zmieniają się diametralnie, w zaskakującym tempie, także należy trzymać rękę na pulsie i nieustannie śledzić zmiany. Na pewno nie jest to praca dla osób, których totalnie nie interesuje moda. Jak w każdej branży należy być ekspertem w swojej dziedzinie, należy dobrze orientować się na rynku, znać wiodące, światowe marki i ich specyfikację, śledzić trendy i nowe kolekcje, należy posiadać wiedzę na temat tekstylii itp.

Handel odzieżą, obuwiem i akcesoriami jest bardzo przyszłościowym biznesem. Polska zajmuje 28 miejsce w rankingu ogólnym najbardziej rozwiniętych rynków handlu internetowego na świecie, wyprzedzając m.in. Hiszpanię i Czechy. Wartość sprzedaży internetowej w 2012 r. wyniosła w Polsce 4 mld 864 mln USD (15 miejsce na świecie). Polski rynek e-commerce rośnie w szybkim tempie, rozwijając się pomimo obecnego spowolnienia w gospodarce realnej. Według prognoz wartość rynku e-commerce w Polsce w 2014 przekroczy 4 proc. wartości całkowitej sprzedaży detalicznej. Jest to rynek dynamicznie rozwijający się, w związku z tym warto zainwestować swój czas w branże, która przynosi realne zyski.

Wiele osób narzeka na brak pracy, jakie jest Twoje podejście?

Doceniam ludzi ajoanna grabiec marketing dla ciebiembitnych, przedsiębiorczych i wytrwałych w dążeniu do celu. Uważam, że każdy z nas powinien być managerem samego siebie, nie pozwalając, aby inne osoby decydowały za nas w najistotniejszych kwestiach. Ważne jest, aby dobrze poznać samego siebie i wiedzieć co tak naprawdę chcielibyśmy w życiu robić i konsekwentnie dążyć do realizacji wyznaczonych celów, nawet jeżeli wymaga to od nas sporych zmian i wyrzeczeń.

Czy handel to jedyna forma aktywności zawodowej?

W związku z tym, że bardzo lubię wykonywać swoją pracę to często poświęcam na nią również czas teoretycznie wolny, jednak , gdy czuję, że potrzebuję od niej odpocząć swoją uwagę poświęcam działalności artystycznej. Od kilkunastu lat zajmuję się muzyką w charakterze wokalistki, a od kilku wykorzystuję drzemiący we mnie pierwiastek artystyczny do udziału w sesjach zdjęciowych oraz grając w filmach, co również generuje niewielki dochód.

E-commerce – przepis na sukces dla każdego?

Każdy z nas ma swój przepis na sukces, jednak są pewne cechy, które łączą wszystkich dobrze funkcjonujących przedsiębiorców. Przede wszystkim należy bjoanna grabiec w marketing dla ciebieardzo dobrze poznać oczekiwania swoich klientów oraz w miarę możliwości nawiązać dobry kontakt, aby klient czuł, że jest traktowany indywidualnie, wówczas mamy gwarancję, że poleci nas innym, a i sam z chęcią do nas wróci.

Równie ważny jest ciągły rozwój przedsiębiorstwa, poszerzanie oferty o nowe produkty i nowe propozycje dla klienta, bardzo istotna jest ciągła obserwacja i analiza rynku, abyśmy nie pozostawali w tyle pozwalając, aby wyprzedziła nas konkurencja.

 

 

Czy na sukces mają wpływ kompetencje?

Oczywiście, że tak, dlatego jestem zwolenniczką kursów i szkoleń, które realnie pomagają w przełożeniu wiedzy na działanie, a działanie na dochody. Szczerze wszystkim polecam zapoznać się z ofertą rewelacyjnych szkoleń przygotowanych przez firmę InWay. Dla mnie i dla wielu moich znajomych szkolenia te okazały się kluczem do sukcesu. Serdecznie polecam!

Zapraszam także na mojego bloga pod adresem http://joannagrabiec.blogspot.com/

 

Dziękuję za miłą rozmowę.

Michał Rusek

Zapisz się na portalu, a otrzymasz newsletter o najnowszych artykułach, a w nich ciekawe i praktyczne informacje, które pomogą w rozwoju Twojego biznesu.

Skoro spodobał Ci się ten artykuł, z pewnością zainteresują Cię publikacje:

Wakacje ze smartfonem

 

Related News

Jestem dumna z… – kto wygrał w Plebiscycie Lady Business Awards 2018.
RTB House wprowadza nowatorskie rozwiązanie Brand Safety
RTB House jedyną polską firmą w kategorii „Big Five” w rankingu Deloitte

About Author

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *