Thursday, Feb. 21, 2019

Dominik Skoczek – sukces to świadomy wybór

Napisane przez:

|

14 sierpnia 2013

|

Opublikowane w:

Dominik Skoczek – sukces to świadomy wybór

_MG_0626W dzisiejszym wywiadzie zaprezentujemy nietuzinkową postać – pełnowartościowego Lidera, którym jest Dominik Skoczek. Przygoda Dominika Skoczka z marketingiem sieciowym rozpoczęła się w 2007 roku. Od samego początku współpracuje z jedną firmą, którą jest  Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. z siedzibą w Legnicy przy ul. M. Kolbego 18. Firma EuCO S.A. zajmuje się pomocą prawną, a oferta kierowana jest do osób poszkodowanych w wypadkach.

 

Jak Rozpoczęła się Twoja przygoda z MLM?

Moja przygoda z MLM rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy to podczas studiów poznałem Norberta Rekowskiego, który zaprosił mnie na spotkanie do centrali EuCO. Zaufałem tej firmie, ponieważ dzięki współpracy z EuCO mogę pomagać ludziom, a w dodatku jeszcze mi za to płacą. Oferuję klientom produkt jedyny w swoim rodzaju – pieniądz. Sprzedając produkt w postaci usługi prawnej, klient nie musi płacić z góry, dlatego jest to produkt unikatowy. EuCO w imieniu klienta walczy o odszkodowanie nie biorąc „z góry” żadnych opłat czy zaliczek, a swoje honorarium, czyli prowizję pobiera tylko od uzyskanych pieniędzy. Gdyby zdarzyło się tak, że nie udało się nic wywalczyć, wówczas poszkodowany klient za nic nie płaci. Praktycznie nie ma znaczenia, czy klient ma pieniądze, czy nie. Sami wypracowujemy sobie zysk w postaci prowizji od uzyskanego świadczenia.

Czy to oznacza, że można zacząć zarabiać już od pierwszego klienta i to wysokie kwoty?

Zgadza się, każdy współpracownik (Agent) otrzymuje prowizję indywidualną, która jest wliczona w prowizję firmy. Bywa ona na prawdę imponująca, gdyż kwoty uzyskanych odszkodowań sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych dla jednej osoby. Menadżer, który buduje zespół otrzymuje dodatkową prowizję z pracy swojego zespołu. System marketingowy w EuCO jest oparty o MLM, dzięki temu daje możliwość nieograniczonego rozwoju przy wsparciu firmy.

W większości firm marketingowych, plan kariery pozwala przeskoczyć sponsora. Czy twoim zdaniem jest to sprawiedliwe, aby tracić procent przychodu od osoby, którą samemu wprowadziło się do biznesu? Jak to wygląda w EuCO?

 W EuCO nie ma możliwości, aby przeskoczyć sponsora, można co najwyżej zrównać się z nim jeśli ten posiada tylko jedną „odnogę” i nie sprzedaje osobiście.Nie ma też możliwości utraty wypracowanego awansu, który liczony jest historycznie i uzależniony od ilości uzyskanych klientów, w dodatku bez limitu czasowego.

Jak w każdym MLM podstawą generowania dochodu pasywnego jest posiadanie minimum 2 „odnóg” równomiernie rozwijających się. Nie można generować dochodu pasywnego zapraszając do współpracy tylko jedną osobę i jednocześnie nie sprzedając osobiście. Najciekawsze w EuCO jest to, że system marketingowy pozwala na awansowanie jeśli posiadamy tylko jednego współpracownika nawet jeśli sami nie sprzedajemy. Załóżmy, że nie sprzedajemy osobiście, ale posiadamy w strukturze współpracownika, który sprzedaje i awansuje, to my awansujemy w tym samym momencie, w którym awansuje osoba wprowadzona przez nas.Należy pamiętać, żew ten sposób możemy wypracować jedynie awans, jednak aby generować dochód pasywny musimy posiadać drugiego współpracownika,dopiero wtedy będziemy szybciej awansować co w rezultacie da nam szybszy awans i wygeneruję dochód pasywny z pracy zespołu.

Częstym problemem, który obija mi się o uszy w MLM jest start nowych partnerów, który przeciąga się w nieskończoność i trwa, aż do ich wypalenia. Jak to się odbywa w Twojej firmie?

Pozwól, że zacytuję Briana Tracy „sprzedawaj tak jakbyś chciał, aby i Tobie sprzedawano” dlatego w Europejskim Centrum Odszkodowań łatwo odnajdują się osoby, które na ogół lubią pomagać innym. Obserwuję nowych współpracowników i widzę, że znakomite sukcesy odnoszą ci, którzy wierzą w to co robią i kierują się empatią. Jeśli wierzymy w produkt i ufamy firmie, to podczas każdej sprzedaży widać nasz optymizm, radość i przekonanie. To pozytywne zachowanie w połączeniu z pewnością siebie sprawia, że klienci chcą od nas kupować.

marketing dla ciebie 2

Rozumiem, że w tym wypadku praca zwraca się z nawiązką szczególnie tym najbardziej zaangażowanym i ambitnym?

W tym wypadku trafnym powiedzeniem jest „bez pracy nie ma kołaczy”. Zdecydowanie zgadzam się z tym powiedzeniem, na własnym przykładzie przekonałem się, że aby odnieść duży sukces w sprzedaży bezpośredniej, a w dalszym etapie w marketingu sieciowym, trzeba naprawdę wziąć się do pracy. Jednym słowem trzeba mieć dużo wewnętrznej motywacji, by stawiać czoła codziennym wyzwaniom. Pamiętam moje początki, które były bardzo trudne. Kierowałem się złotą zasadą, wedle której nie wracałem do domu póki nie znalazłem klienta, lub współpracownika. Najgorsze były nieudane spotkania sprzedażowe, po których zaraz rodziły się wewnętrze negatywne przekonania,na przykład „ja się do tego nie nadaję”. Tego typu negatywne myśli towarzyszyły mi przez długi czas po podjęciu współpracy. Na szczęście odkryłem, że głównym powodem moich niepowodzeń był brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności na temat sprzedaży, a więc po prostu byłem nieświadomy swojej niekompetencji. Okazało się, że większość niepowodzeń była związana z brakiem odpowiedniej wiedzy, a nie jak początkowo zakładałem ze mną. Ponieważ najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie, postawiłem na rozwój osobisty, zacząłem czytać książki i uczestniczyć w rozmaitych szkoleniach. Za każdym razem uczyłem się czegoś nowego i co najważniejsze, ta wiedza przekładała się na wyniki sprzedażowe. Zrozumiałem, że wiedza to jeden z najważniejszych czynników pozwalających na osiągnięcie sukcesu w tej branży, dlatego postanowiłem iść dalej, rozpocząłem studia MLM w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Dziś moja wiedza jest na bardzo wysokim poziomie, ale nadal czuję niedosyt, dlatego wciąż uczęszczam na szkolenia z zakresu kompetencji lidera MLM.

Jakie kluczowe umiejętności według Ciebie można zdobyć uczęszczając na szkolenia?

Nie wystarczy tylko pracować, trzeba pamiętać, aby robić to w umiejętny sposób. Nawet najbardziej zmotywowany współpracownik może się zniechęcić po ciągnących się nieustannie porażkach w biznesie, dlatego istotnym elementem jest wiedza umożliwiająca w sposób profesjonalny zajmowanie się biznesem MLM. Większość współpracowników na początku swojej ścieżki jest bardzo zmotywowana, jednak po pewnym czasie wycofują się, dochodząc do wniosku, że się do tego nie nadają. Nie wiedzą oni o tym, że aby skutecznie budować biznes MLM, trzeba się wiele nauczyć, aby pracować efektywnie. Kluczem do tego są szkolenia, które otwierają nowe horyzonty i pozwalają zrozumieć, czym jest nieświadoma niekompetencja. Tak proste rzeczy jak pierwsze wrażenie, mowa ciała, marka osobista i wiele innych mają istotne znaczenie w biznesie. Niestety większość ludzi nawet o tym nie wie.

marketing_dla-ciebie_2

Która umiejętność Lidera jest Twoim zdaniem najważniejsza?

Jednym z kluczowych umiejętności, jakie powinien posiadać Lider MLM to umiejętność wyselekcjonowania już podczas rozmowy rekrutacyjnej ludzi, którzy chcą osiągnąć coś więcej w swoim życiu. Jak łatwo się domyśleć, ludzie ci mają jasno określone życiowe cele, które chcą zrealizować przy współpracy z firmą dającą możliwość rozwoju i satysfakcji finansowej a co za tym idzie, realizacji założonych celów. Lider powinien umiejętnie przedstawić wizję rozwoju we współpracy z jego firmą, tak aby nowy współpracownik, który ma określone życiowe cele, dostrzegł szanse na osiągnięcie założonych celów dzięki możliwości jakie daje współpraca z nim.

Czy Ty rozpoczynając współpracę również dostrzegłeś szansę dla siebie?

Kiedy rozpocząłem współprace z Europejskim Centrum Odszkodowań, dostrzegłem ogromną wizję rozwoju dla mnie. Pamiętam jak przyglądałem się Dyrektorowi Generalnemu Markowi Prucnalowi, który osiągnął znakomity sukces. Postawiłem sobie za cel zbudowanie takiej struktury jak Marek, po drodze na szczęście nie zapomniałem o rozwoju osobistym. Uważam, że motywacja wewnętrzna jest jednym z najważniejszych czynników, wyzwala w nas pozytywną energię. Im cele większe tym motywacja silniejsza, a motywacja przekłada się na determinację i chęć do codziennej pracy. Ludzie, którzy mają cel nie szukają wymówek, są gotowi pracować po godzinach, ponieważ wiedzą, że taka jest cena sukcesu. Sukces to świadomy wybór.

Co myślisz o nowych internetowych narzędziach pracy? Czy posiadanie własnej strony internetowe, bloga jest obecnie korzystne?

Jak najbardziej tak. Uważam nawet, że jest to obowiązkowe. Znam powiedzenie, wedle, którego jeśli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz wcale. Odpowiednio zaprojektowana strona internetowa, czy blog to istotny element, często pierwszego kontaktu. Ludzie, a szczególnie klienci i nowi współpracownicy szukają informacji w Internecie na temat swojego Agenta oraz firmy. Dzięki temu, że prowadzę stronę, trafiają na nią otrzymując w ten sposób rzetelne i prawdziwe informacje. Podkreślam, że przekaz jakim komunikujemy się na naszej stronie jest bardzo ważny. Doszedłem do wniosku, że lepiej jest skupić się na własnej pracy, a te dziedzinę wiedzy powierzyć specjalistom z zakresu komunikacji i marketingu. W tym wypadku zaprojektowanie merytoryczne swojej strony powierzyłem właśnie portalowi wwwMarketingDlaCiebie.pl i jestem z tej decyzji zadowolony. Z kolei kwota inwestycji w moją stronę internetową www.dominikskoczek.pl zwróciła się już w ciągu pierwszego miesiąca. Podsumowując uważam, że obecność w sieci jest bardzo ważna, pod warunkiem, że prezentujemy własną sylwetkę w prawidłowy sposób po konsultacji i pod opieką ekspertów.

P.S. Zapraszam do przeczytania najnowszego wpisu na moim blogu pod tytułem „Miej czas i pieniądze na własną pasję”

Dziękuję Dominikowi za rozmowę dla portalu www.MarketingDlaCiebie.pl.  Wszelkie pytania do dzisiejszego rozmówcy można zadać w polu na komentarze, lub kontaktując się bezpośrednio przez stronę www.dominikskoczek.pl

 

Zapisz się na portalu, a otrzymasz newsletter o najnowszych artykułach, a w nich ciekawe i praktyczne informacje, które pomogą w rozwoju Twojego biznesu.

Skoro spodobał Ci się ten artykuł, z pewnością zainteresują Cię publikacje:

Wakacje ze smartfonem

Robert Lamprycht – lider godny polecenia posiadający zdrowe podejście do biznesu

 

Related News

Jestem dumna z… – kto wygrał w Plebiscycie Lady Business Awards 2018.
RTB House wprowadza nowatorskie rozwiązanie Brand Safety
RTB House jedyną polską firmą w kategorii „Big Five” w rankingu Deloitte

About Author

(2) Komentarze

  1. Michał Rusek
    15 sierpnia 2013 at 16:32

    Gratuluję świetnego podejścia do biznesu oraz współpracowników. Takiego Lidera jak Ty życzyłby sobie każdy w swojej strukturze. Podoba mi się bardzo to co piszesz na swoim blogu Dominiku, aż jestem ciekawy jaki będzie Twój następny wpis. Pozdrawiam.

  2. focus
    6 maja 2014 at 19:19

    Widać postawa pracowników EUCO przekłada się również na wyniki spółki, które od pewnego czasu zbliżają się do rekomendowanej przez DM BZ WBK ceny 22 PLN za akcję.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *